ТОНИРОВКА СТЕКОЛ АВТОМОБИЛЯ СВОИМИ РУКАМИ

Тонировка стекол автомобиля своими руками

Тонування скла автомобіля своїми руками вимагає певних навичок, але найбільше — акуратності і вправності. Її можна зробити і в поодинці, але в перший раз краще все таки запросити помічника.

Всього півтора-два десятка років тому тонування стекол здійснювалася, як правило, на іномарках. Але ці часи канули в лету, і сьогодні провести цей елемент зовнішнього тюнінгу може кожен. В даний час практично неможливо зустріти автомобіль без тонування. Зробити її можна як на спеціалізованих сервісах, так і самостійно, тим більше що тонування стекол автомобіля своїми руками доставить масу задоволення любителям власноруч тюнінгувати автомобілі.

Спочатку слід визначитися з плівкою, яка і буде використана. Ця сторона питання дуже важлива, тому як саме якість матеріалу часто виявляється вирішальним. Найякіснішою вважається  плівка американського виробництва , вкрай не рекомендується купувати китайські матеріали, так як їх якість залишає бажати кращого. У цьому питанні можна порадитися з продавцями плівки.

Крім цього, слід врахувати і законодавство, адже закони держави чітко регламентують пропускну здатність плівки, в залежності від скла, на яке вона буде наклеєна.

Підготовка до тонування ↑

Спочатку потрібно підготувати необхідні для роботи інструменти і матеріали:

  • Паперові серветки
  • М’які і жорсткі вигонки
  • фен
  • лінійку
  • ніж
  • розпилювач
  • скребок
  • губку

Перед тим як починати роботу необхідно ретельно очистити скла за допомогою мильного розчину. Він готується з води і шампуню (або мила). Його слід добре перемішати і нанести на скло через  розпилювач .

Форма тонировочной плівки для бічних вікон ↑

Тонування скла автомобіля своїми руками має на увазі викрійку необхідних шматків. Для цього спочатку потрібно визначити її клеїть шар (на ньому наклеєний прозорий лайнер). Викрійку необхідно проводити строго по рулону і обов’язково на  2-4 сантиметри  більше ніж площа скла. Далі, скло зовні слід зволожити мильним розчином і прикласти до нього вирізану плівку (лайнером до себе).

Нижній край відрізка повинен бути не тільки паралельним нижньому віконного ущільнювача, а й заходити за нього приблизно на 1 сантиметр.

Використовуючи ніж і вигонку, слід зробити вертикальні бічні надрізи з таким розрахунком, щоб краю на 1 сантиметр заходили на бічні ущільнювачі. Після цього на плівці вирізається верхній контур скла.
З метою красивого, естетичного зовнішнього вигляду, плівка повинна на кілька міліметрів заходити за прозору область скла.

При роботі безпосередньо на склі слід дотримуватися обережності, щоб не пошкодити ножем ущільнення і не подряпати скла або сам автомобіль. Ніж завжди повинен бути гострим, за цим потрібно ретельно стежити, а от зайві шматочки плівки слід  видаляти відразу .

Форма тонировочной плівки для заднього скла ↑

Форма тонировочной плівки для заднього склаЦя процедура схожа на ту, яка проводиться з плівкою для бічних стекол, але слід враховувати, що у заднього скла поверхня опукла (сферична). Плівку слід вирізати таким чином, щоб шматок виявився трохи більше, ніж прозора область скла. В цьому випадку краще запросити помічника.

На плівці будуть утворюватися складки, які потрібно розгладжувати. Робити це слід дуже акуратно, за допомогою фена, і розгладжувати строго від центру до країв. Плівка розгладжується до тих пір, поки не будуть видалені всі складки. Крім цього, не можна допускати утворення заломів на плівці, а також її перегріву феном.

В кінці потрібно точно вирізати плівку таким чином, щоб вона була більше прозорою області на кілька міліметрів. Для полегшення роботи можна  використовувати ліхтарик , щоб світити їм зсередини.

знімна тонування своїми рукамиА ви знаєте, що один з найпростіших способів тонування передніх стекол автомобіля — це знімна тонування. Прочитайте нашу статтю про знімну тонування своїми руками. Дізнайтеся як самостійно виготовити такий елемент тюнінгу для свого автомобіля.

У нас також доступна інформація про знімну силіконову тонування. Прочитайте про ще один популярний спосіб знімного тонування передніх стекол автомобілів.

Нанесення тонування на бічні стекла ↑

Спочатку слід ретельно очистити скло, використовуючи воду і скрепер. Ні в якому разі не можна залишати неочищених ділянок. Після закінчення чищення скло потрібно добре вимити і насухо витерти гумової вигонки. Кромки скла найкраще протерти серветкою. Руки теж слід вимити з милом.

Після цього приходить черга плівки. Її потрібно покласти на окремий шматок скла (якщо такий є) або заднє скло автомобіля. Бокове скло потрібно рясно змочити мильним розчином, а потім з викрійки на 2/3 зняти лайнер і клейову поверхню змочити розчином. Надлишок лайнера рекомендується відразу ж зрізати. Пальці на руках також потрібно намочити мильною водою і стежити за їх чистотою, тому як доведеться торкатися до клейової стороні плівки.

Після цього плівка прикладається до скла, не торкаючись ущільнень. Далі, потрібно переконатися у відсутності зазорів і рівному розташуванні викрійки. Якщо все в нормі — можна починати видавлювати розчин з-під плівки, притримуючи її однією рукою. Для видавлювання води використовується  вигонка , тільки не рекомендується застосовувати занадто жорстку вигонку, тому як вона може подряпати плівку. Вода видавлюється від центру до країв.

Далі фіксується верхній край плівки, скло піднімається і знімається залишився знизу лайнер, а плівка змочується мильним розчином. Після цього слід відігнути нижній ущільнювач і заправити плівку під нього, не допускаючи заломів. З-під плівки виганяється залишилася рідина за допомогою вигонки і фена. Після закінчення роботи необхідно переконатися в  відсутності водяних бульбашок  між склом і плівкою.

Нанесення тонувальної плівки на заднє скло ↑

Ця процедура багато в чому ідентична роботі з бічними стеклами. Але є і багато відмінностей. Слід працювати вкрай обережно, щоб не пошкодити нитки обігріву заднього скла.

При наклейці тонування на заднє скло краще вдатися до послуг помічника.

Скло слід також ретельно очистити, вимити і насухо витерти. Після цього наноситься мильний розчин. Знімаючи лайнер з плівки, її клейову поверхню також змочують мильною водою. Під час наклеювання можна допускати утворення заломів і складок на матеріалі.

Після вирівнюючи плівки, її слід розгладити від центру до країв і видавити рідина (це робиться уздовж ниток обігріву). Для цього використовується жорстка вигонка. Після закінчення цих робіт плівку слід прогріти феном (із зовнішнього боку скла), з метою видалення водяних бульбашок.

Наклейка тонировочной смуги на лобове скло ↑

Наклейка тонировочной смуги на лобове склоЦя процедура дуже схожа на інші. Головні труднощі — правильно зробити викрійку плівки і підігнати відрізаний шматок до скла. Технологія приклеювання аналогічна роботі з бічним і заднім склом. Слід пам’ятати і про дотримання узаконених стандартів.

В целом, тонировка стекла своими руками не относится к самым простым видам тюнинга. Сложности особенно заметны при отсутствии опыта, однако это не делает тонировку стекол неосуществимым предприятием. С помощью тонировочной пленки можно легко сделать внешний вид своего «железного коня» гораздо более эффектным и привлекательным.

электронная тонировка стекол автомобиляУ нас ви можете отримати вичерпну інформацію про електронну тонування стекол автомобіля. Прочитайте наш матеріал, і ви дізнаєтеся все про цей сучасний і технологічний спосіб тонування.

Також у нас ви можете ознайомитися з актуальними формулюваннями закону про тонування.