Как зарегистрировать ИП в Казахстане

Приватне підприємництво в Казахстані все більше набуває поширення. Заповзятливі люди знаходять хороші ніші для бізнесу і досягають успішних результатів, працюючи «на себе». Як би Ви не хотіли, але доходом потрібно ділитися з державою, інакше Ви стаєте правопорушником, і можна отримати чималий штраф.

Як зареєструвати ВП у РК

Для того щоб узаконити свою діяльність потрібно зареєструватися в якості індивідуального підприємця, тобто  відкрити ІП в Казахстані . Перша думка, яка приходить в голову при слові «узаконити» — думка про те, що це дуже нудний і довгий процес, де треба бігати по різних інстанціях, збираючи довідки. Насправді зараз це все робиться дуже просто — зверненням до місцевого податкового органу.

Більш того, можна зробити  реєстрацію ІП  онлайн на порталі електронного уряду (egov.kz). Робиться це простіше нікуди:

Способи реєстрації індивідуального підприємця

 1. на сайті egov.kz перейти на вкладку «Бізнес», потім «Реєстрація та розвиток бізнесу» і далі в списку послуг вибираємо «Реєстраційний облік індивідуального підприємця, приватного нотаріуса, приватного судового виконавця, адвоката, професійного медіатора»;
 2. заповнюєте заявку і підписуєте Електронно-цифровим підписом (ЕЦП можна отримати в будь-якому  Центрі обслуговування населення );
 3. оплачуєте державне мито за послугу;
 4. через один робочий день звертаєтеся до Податкового комітет для отримання свідоцтва про реєстрацію ІП.

Реєстрація ІП доступна тільки для фізичних осіб, які вказують в якості індивідуального підприємця адресу свого місця проживання (реєстрації). Якщо ж місце знаходження ВП відрізняється від місця проживання, то особі необхідно буде з’явитися в податковій орган для подачі заяви, щоб відкрити ВП.

Як відкрити ІП в Казахстані

Якщо ж у Вас виникають труднощі і проблеми з інформаційними технологіями, то краще за все по-старому звернутися до місцевого податкового органу. Але перш за все необхідно зібрати деякі документи для реєстрації ВП у Казахстані.

Список необхідних документів:

 1. заяву на отримання Свідоцтва про державну реєстрацію індивідуального підприємця ;
 2. копія та оригінал посвідчення особи громадянина РК;
 3. фотографії 3х4 (2 штуки);
 4. квитанція, яка підтверджує сплату до бюджету суми збору за державну реєстрацію індивідуальних підприємців;
 5. адресна довідка (виходить в  Центрі обслуговування населення ).

Для зручності можете завантажити форму заяви, клікнувши на посилання в першому пункті — на сайті Податкового комітету звичайному користувачеві важко буде знайти цей бланк. Сплатити держмито в розмірі 2 МРП (близько 4000 тенге плюс комісія близько 100 тенге) можна в банку.

При реєстрації ІП необхідно вибрати один з трьох порядків обчислення і сплати податків:

 1. податковий режим на основі спрощеної декларації;
 2. податковий режим на основі загальновстановленого порядку;
 3. податковий режим на основі патенту.

Податки відраховуються за індивідуальне підприємництво в розмірі 3% від доходу для спрощеної декларації, 2% — для патенту.

Кожна форма ІП має свої особливості. Наприклад, при роботі за патентом Ви не можете наймати робочий персонал і максимальний дохід не повинен перевищувати 300 мінімальних заробітних плат (МЗП).

С вопросом, как Открытие ИП в РК, в первый раз могут возникнуть сложности, как по заполнению заявления, так и по сбору остальных документов. Советуем обращаться к сотрудникам Налогового органа для разъяснений и консультаций.

Удачи в бизнесе!