Кульки за ролики. Кульковий підшипник

Підшипники в нашому житті відіграють дуже велику роль. Вони є скрізь, де є рухома частина механізму. І будуть до тих пір поки не зникне остання пара тертя, а вот замовити їх можете на сайті http://vpk-podshipnik.com.ua/catalog/podshipniki/page/38 Щоб зрозуміти яке дійсно місце підшипники займають в нашому житті не треба ходити занадто далеко і згадувати про підшипниках встановлених в маточинах коліс, верстатах і т.д. Навіть всередині комп’ютера за яким ви зараз сидите і читаєте все це підшипники також присутні. Взяти хоча б жорсткий диск або кулер. Так до чого я все це зараз розповідаю запитаєте ви? А справа ось у чому, ви коли-небудь замислювалися над тим, як виробляють кульки для підшипників? Як їх роблять такими круглими, майже ідеальними. Ще в давнину філософи висували ідею того, що куля є ідеальним геометричним тілом не мають кутів. Всі планети мають форму кулі, в багатьох іграх присутній куля, взяти боулінг або більярд, блискавка і та буває кульової. Так як же досягти цієї заповітної форми?

кульковий підшипник

Якщо покопатися в мережі то можна знайти мізерну інформацію про те, що в 19 столітті засновник компанії FAG, молодий і талановитий інженер спроектував механізм, що дозволяє випускати кульки для підшипників в промислових масштабах. Ось в принципі і все що можна знайти … Про те як цей чудо верстат працював ніякої інформації я не знайшов. А все геніальне як відомо просто. Принцип дії полягає ось у чому: якщо взяти заготовку, більш-менш округлої форми (відношення довжини до діаметру приблизно дорівнює одиниці) помістити її між двома пластинами, однієї статичної складських площах, яка буде здійснювати як би віддають перевагу катанню руху, то виходить той самий заповітний кульку. При цьому також відбувається накатка поверхневого шару металу, що підвищує міцність виробу. Все я думаю катали кульки з пластиліну, тут теж саме тільки замість долонь плоскі поверхні. З цього нехитрого винаходи і почалося масове виробництво кулькових підшипників. До речі цікавий факт: роликовий підшипник з’явився аж в 20-му столітті. Дивно, правда? Адже з технічної точки зору ролик виготовити набагато простіше ніж кулька.

роликовий підшипник

Через багато років розвитку підшипникової галузі виробництва ролик піддавався безлічі модифікацій. З’явилися бомбінірованние ролики, конічні, голчасті й т.д. Єдиним що не змінилося за цей час це кулька, той самий ідеальної форми і вічний, являючи собою сталість і досконалість конструкції.