Steam підсилює регіональний захист ігор: чого чекати гравцям в Росії?

Компанія Valve змінила базові правила роботи «подарункових» ігор в сервісі Steam. Тепер користувачі зі Східної Європи та Південної Америки після покупки гри в подарунок іншій людині бачать попередження, згідно з яким активувати і, що важливіше, грати в куплену гру ця людина зможе тільки в своєму регіоні.

Припустимо, ви купили гру в подарунок в Росії. І відправили код активації одному в США. Раніше з багатьма іграми такий варіант був можливий. На цьому був побудований нехай і невеликий, але сірий ринок перепродажу Steam-ключів. Тепер цей ринок зникне. Користувач в США не зможе активувати гру (для цього йому доведеться змінити IP-адресу). Важливо розуміти, що перебуваючи в Західній Європі ви також не зможете зіграти в ігри зі своєї бібліотеки — спрацює геоблокіровка.

Однак якщо подивитися на цю новину з іншого кута, то може здатися, що для російського ринку цей захід — благо. По-перше, відокремлюючи ринки, що розвиваються від інших Valve тим самим підтверджує, що регіональні ціни в осяжному майбутньому не зникнуть. По-друге, є невелика надія, що в разі подальших економічних проблем ціни на гри не злетять на десятки і сотні відсотків протягом декількох днів.

Про це я поговорив з Дмитром Бурковський, віце-президентом по глобальному розвитку бізнесу компанії Xsolla:

«Політику цін на Steam компанія Valve визначає лише побічно. Вони дають рекомендації і вказують так звані price points, приклади відповідності схожих цін у різних регіонах (29.99 USD / 24.95 EUR / 19.99 GBP / 999 RUB тощо). Зрештою вибір конкретної ціни лежить на видавця та розробника. Тільки вони визначають, яка ціна на гру буде для Росії. І раніше він же визначав, чи закривати гру, куплену в одному регіоні, для запуску в інших регіонах. Зараз логіка змінюється у зворотний бік: через те, що різниця в ціні між іграми на Steam для Росії і для решти світу стає все більше і більше, Valve вводить обмеження на подарунки і заборона на запуск в інших регіонах «за замовчуванням». Але видавець може змінити їх, якщо захоче. Робиться це як для боротьби з посередниками пін-кодів, так і для користувачів з-за кордону, які купують гри в російській Steam безпосередньо, використовуючи для цього Яндекс.Деньги, наприклад. По суті, видавці скаржаться, що вони через зниження доларових цін в Росії стали менше заробляти, і Valve допомагає їм вирішити цю проблему ».

Таким чином, це проблема все ж іноземців, а не росіян та інших жителів СНД.

Добавить комментарий