Бельгійський підліток витратив дідусеві € 37 тис. На мобільну гру

170780bb-826b-4288-8ea3-e20754565eaa[1]

15річний підліток з Бельгії витратив 37 тис. З кредитної картки дідусі на микроплатежи в мобільній F2P-стратегії Game of War: Fire Age. Про це повідомляє сайт газети Het Nieuwsblad.

Хлопець отримав кредитку діда від матері: та попросила купити їй в iTunes електронні книги у відпустку. Підліток прив’язав її до свого профілю в App Store і кілька місяців витрачав гроші на різні речі в Game of War: Fire Age. Мати каже, що син давно захоплюється відеоіграми, але раніше ніколи не грав на гроші, тому сім’я не турбувалася. За словами жінки, він не знав, скільки витрачає, так як в Game of War немає історії платежів.

Це не перша історія про те, що «безкоштовні» ігри можуть бути дорогим задоволенням. У червні 2014 року в Великобританії засудили 45-річну СалліЕнн Тернер з міста Челмсфорд, яка вкрала у хворої матері £ 1 тис. Та витратила гроші на пазл Candy Crush Saga та інші відеоігри. У липні китайське телебачення розповіло про незаміжню пару, яка продала двох дітей: виручку батько марнотратив в F2Pіграх.

Влада різних країн і компанії галузі непокояться через F2P-ігор. У квітні 2012 року шість найбільших японських розробників ігор для мобільних телефонів та соціальних мереж домовилися обмежити щомісячні витрати дітей до 15 років сумою близько $ 62, від 16 до 18 років — близько $ 124. У грудні видавець Koei Tecmo до кінця 2013 року заборонив японцям молодше 15 років витрачати в іграх компанії більше $ 50 на місяць, від 16 до 19 років — більше $ 200 на місяць. Міністерство культури Китаю і зовсім забороняє дітям будь-які микроплатежи.

У лютому 2014 члени Єврокомісії радилися з розробниками насчет F2P-ігор. Влада ЄС наполягали, що слово «безкоштовна» і його синоніми можна вживати без належних застережень тільки по відношенню до повністю безкоштовним іграм, а плутанина з визначеннями не тільки шкодить споживачам, але і підриває довіру до багатообіцяючого ринку. Влітку Google погодилася з рекомендаціями та пообіцяла відмовитися від слова «безкоштовна».

В США не сперечаються про терміни. В січня 2014 року Федеральна торгова комісія (FTC) зобов’язала Apple виплатити $ 32,5 млн користувачам, діти яких здійснювали покупки в додатках App Store без відома батьків. У вересні FTC на тих же підставах оштрафувала Google на $ 19 млн. Вдобавок комісія зобов’язала компанію поміняти процедуру покупки так, щоб користувач міг «швидко і усвідомлено» підтвердити платіж. FTC звернулася і до Amazon, але компанія відмовилася щонебудь міняти в своєму Amazon Appstore і відповість за це в суді.

Separator image Posted in News.

Добавить комментарий